Wyszukiwanie produktu

Kalkulator rozmiaru

Aby prawidłowo ustalić rozmiar biustonosza należy:

  • założyć miękki biustonosz (bez piankowych miseczek, nie push-up). Proszę wyregulować długość ramiączek w taki sposób, aby, patrząc z boku, brodawki znajdowały się w połowie miseczki.
  • zaopatrzyć się w miarkę.
  • skorzystać z pomocy przyjaciółki.

Krok 1: ustalanie obwodu pod biustem:

Messung der Unterbrustweite

Krok 1: Ustalanie obwodu pod biustem:

A) Przyłóż miarkę bezpośrednio pod biustem. Należy uważać, aby przylegała ona poziomo na całym obwodzie, na jednakowej wysokości zarówno pod piersiami, jak również na plecach. Ręce powinny być swobodnie opuszczone. Należy się rozluźnić i oddychać miarowo.

B) Miarka powinna być lekko naprężona. Należy odczytać wynik i go zaokrąglić (na przykład: jeżeli z pomiaru wyszło 72,8 cm należy zaokrąglić do 73 cm, jeżeli 72,2 cm – wynik po zaokrągleniu wyniesie 72 cm).

C) Ustaw suwak zgodnie ze zmierzonym obwodem pod biustem. 

Krok 2: ustalanie obwodu w biuście:

Messung der Cupgröße

A) Przyłóż miarkę poziomo na wysokości najbardziej wystającego miejsca na biuście – zazwyczaj na wysokości brodawek. Także w tym momencie należy zwrócić uwagę, aby miarka przylegała równo i poziomo zarówno z przodu jak również na plecach.

B) Wynik ponownie należy zaokrąglić wg wzoru podanego w kroku 1.

C) Ustaw suwak zgodnie ze zmierzonym obwodem w biuście.

Twój rozmiar biustonosza to:

- -

Wynik powinien służyć jedynie za punkt wyjściowy. Każda kobieta jest inna. Ważne, aby biustonosz leżał perfekcyjnie, ale też, aby był wygodny. 

Nasza wskazówka: Warto zmierzyć różne typy biustonoszy i spróbować dobrać także rozmiar krzyżowo – z większym lub mniejszym obwodem (na przykład: rozmiarami krzyżowymi dla wyniku 75 C będą  80B i 70D).


Chcesz powierzyć ustalenie rozmiaru biustonosza profesjonalistom?


Znajdź sklep w Twojej okolicy