Wyszukiwanie produktu

Transparentna produkcja

Skąd pochodzą biustonosze ANITA?

Droga klientko,

zagraniczne miejsca pracy w przemyśle odzieżowym oraz warunki pracy zagranicznych producentów są stałym przedmiotem dyskusji i często są poddawane krytyce. Główną tego przyczyną jest fakt, że zarówno duzi producenci jak i duże sieci handlowe korzystają z zewnętrznych poddostawców, przez co nie mają praktycznie żadnego wpływu na panujące tam warunki pracy. Skoncentrowani wyłącznie na zysku pracodawcy wymuszają niską cenę na wytwórcach, co uniemożliwia inwestycje w lepsze warunki pracy.

Produkcja we własnych fabrykach

W odróżnieniu od innych firm, ANITA, jako 100%-owe przedsiębiorstwo rodzinne, posiada własne zakłady produkcyjne, które są nadzorowane przez własny personel i prowadzone według wysokich, europejskich standardów.

Czy to w Niemczech, Portugalii, Austrii, Czechach, Tajlandii czy w Birmie, we wszystkich naszych zakładach pracujemy w najlepszych, nieustannie kontrolowanych warunkach pracy. Przede wszystkim w krajach rozwijających się, jak Tajlandia czy Birma, kładziemy na nie szczególny nacisk.

Jest to jeden z kluczowym elementów do osiągnięcia wysokiej jakości naszych produktów. Drugim ważnym czynnikiem jest fakt, że większość surowców kupowana jest w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach w Europie. Zadowoleni pracownicy i najlepsza jakość naszych produktów są naszą największą zapłatą. 


Georg Weber-Unger
Właściciel firmy w czwartym pokoleniu