Wyszukiwanie produktu

Manufaktura

W ANITA, poza drobnymi wyjątkami, wszystko wychodzi spod naszych rąk: od projektu, aż do gotowego produktu! Mimo, iż w ostatnich latach staliśmy się potężnym, globalnym przedsiębiorstwem, wiele rzeczy odbywa się tu jak w prawdziwym zakładzie rzemieślniczym.

Wyprodukowanie jednego biustonosza lub kostiumu kąpielowego ANITA wymaga wiele czasu. Aby stworzyć wygodny i genialny pod względem dopasowania artykuł konieczne jest podjęcie dziesiątek działań. 

Pomysł

Projektantki firmy ANITA gromadzą inspiracje podczas udziału w licznych targach, w czasie podróży, ale przede wszystkim respektując oczekiwania i życzenia setek kobiet. Poszukują inspiracji także w Księgach Trendów z Francji, Włoch czy USA. W ten sposób powstają pierwsze “mood boards”, czyli zbiory trendów, które są drogowskazem na nadchodzący sezon. Do produkcji bielizny projektantki wybierają tylko twarzowe kolory, tak aby pasowały do skóry jak makijaż! 

Projekt

Kiedy ramy kolekcji są już gotowe, czas rozpocząć prace nad projektem poszczególnych fasonów, serii i artykułów. W ANITA już na tym etapie analizowane są potrzeby kobiet oraz np. sposoby osiągnięcia komfortowego podtrzymania w dużych miseczkach czy rozmiarach. Wszystkie te aspekty muszą być uwzględnione już podczas wyboru tkaniny i fasonu. Jedyniew ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć artykuł gwarantujący doskonałe dopasowanie i komfort noszenia!

Tworzenie wykrojów

Po ostatecznym wyborze artykułów i serii przygotowywane są wykroje dla każdego rozmiaru i każdej miseczki. W zależności od artykułu jest to nawet do 50 pojedynczych elementów, które należy dopracować! Inne firmy zwykle wychodzą od bazowego wykroju, np. 75 C i dodają do każdego większego rozmiaru konkretną liczbę centymetrów i milimetrów. Jest to łatwe, ale to najprostszy krok do złego dopasowania! My sprawdzamy każdą jedną miseczkę i każdy jeden rozmiar, aby stworzyć optimum. Tak długo dopracowujemy każdy element pracując przy komputerze i na naszych testerkach, aż wszystko idealnie pasuje!


Testowanie

Wszystkie artykuły ANITA są testowane przez wiele różnych kobiet, również w sytuacjach dnia codziennego. Po urlopie często rozmiar nie jest już taki sam jak przed urlopem! Dlatego mierzymy i poprawiamy stale na nowo. Tak to jest, jeśli chce się osiągnąć perfekcyjne dopasowanie.

Wykrój pojedynczych elementów

Kiedy artykuł ANITA przejdzie pomyślnie wszystkie testy i przymiarki zostaje przekazany do produkcji. W pierwszej kolejności powstaje szablon. Wycinanie pojedynczych kawałków przypomina robienie ciasteczek za pomocą foremek! Tkaniny kładzione są na ogromnym stole, warstwa na warstwie, i wycinane w różne kształty. Tak powstaje miseczka, tylna część, karczek, ramiączko itd.


Szwalnia

Dzięki naszym krawcowym pojedyncze części konstrukcyjne biustonosza „budzą się do życia”.Dzięki ich manualnym zdolnościom i wieloletniemu doświadczeniu biustonosz zostaje wyposażony w zapięcie na haftki, fiszbina zostaje umieszczona w tunelu ochronnym, a część pod pachą jest miękko wykończona lamówką. W ten sposób krok po kroku powstaje gotowy biustonosz i strój kąpielowy.

Ostateczna kontrola jakości

Zanim gotowe produkty ANITA i ROSA FAIA opuszczą produkcję są poddawane ścisłej kontroli jakości. Każdy pojedynczy artykuł jest sprawdzony przez oko fachowego personelu. Sprawdzana jest tkanina, szwy oraz wymiary. W ten sposób gwarantujemy absolutnie godny zaufania i doskonały artykuł, który będzie Ci długo służył!

Transport/magazyn 

Z fabryk droga prowadzi do Kufstein w Austrii, do naszego centrum logistycznego. Znajduje się tu około 1,2 mln sztuk bielizny i strojów kąpielowych w tysiącach rozmiarów gotowych do wysyłki do naszych partnerów handlowych na całym świecie. Z reguły przygotowanie do wysyłki trwa do 2 dni i zamówiony artykuł jest już w drodze do sklepu!