Wyszukiwanie produktu

Matrei: najwyżej położona fabryka bielizny w Europie

ANITA Dr. Helbig GmbH (A) 

Zadania:                                  Produkcja

Liczba zatrudnionych osób: ok. 75
Dyrekcja: 
Georg Weber-Unger
Georg Weber-Unger jun.
Johannes Weber-Unger

Kierownik produkcji silikonu:           Arno Mattersberger
Kierownik produkcji tekstyliów:
Hans Klaunzer
Adres:
Natalis-Obwexer-Straße 15
A - 9971 Matrei in Osttirol

Tel.: +43 4875 67 96
E-Mail: anita.at@anita.net

1000 metrów nad poziomem morza

Na tle pięknych i romantycznych krajobrazów, pośród gór,  w Matrei, na terenie Tyrolu Wschodniego, odbywa się  najwyżej położona produkcja bielizny w Europie. Wszystko zaczęło się w roku 1962, podczas pierwszych prób szycia  na plebanii, obok kościoła. Wtedy, w Matrei, szyciem biustonoszy zajmowało się sześć osób, szybko jednak fabryka uległa rozbudowie i została przeniesiona do innego budynku, w wyniku czego liczba pracowników wzrosła do 40. Dziś w fabryce w Matrei pracuje już 75 osób.

W tym miejscu  produkowana jest bielizna, stroje kąpielowe oraz część protez piersi. Nadal jesteśmy tu przedsiębiorstwem oferującym największą liczbę miejsc pracy dla kobiet. Dowodem przywiązania naszych pracowników do firmy jest fakt, że pracują w niej często nawet 3 pokolenia tej samej rodziny.

Przykładem wielopokoleniowości może być Arno Mattersberger, który odpowiada za dział protez od 1999. „Matrei słynie nie tylko z pięknych krajobrazów, ale przede wszystkim z lojalności pracowników wobec firmy” mówi Arno Mattersberger. Matrei jest również częstym miejscem wypoczynku „rodziny Anita”.