Wyszukiwanie produktu

Artykuły dla Amazonek

Czym jest Anita care?

Corocznie na raka piersi w Polsce zapada ponad 16.000 kobiet. Diagnoza zmienia spojrzenie na świat dotkniętej osoby. W tej nowej i trudnej sytuacji to właśnie Anita care stara się wesprzeć kobiety, proponując swoje produkty a wraz z nimi dobre samopoczucie i pewność siebie.  

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ale przede wszystkim dzięki współpracy z kobietami dotkniętymi rakiem piersi, Anita care stała się ekspertem w tym temacie.

Anita care oferuje nie tylko protezy piersi i gorsety protetyczne, ale również kostiumy kąpielowe i specjalne produkty w postaci medycznych środków pomocniczych.

Po operacji piersi – usunięciu, rekonstrukcji, zmniejszeniu, powiększeniu – konieczna jest rekonwalescencja. Anita care proponuje specjalne produkty (gorsety uciskowe, bandaże odciążające układ limfatyczny), które wspomagają  proces powrotu do zdrowia.

Najwyższy komfort

Nasze gorsety protetyczne zapewniają pewne podtrzymanie oraz zapobiegają przemieszczaniu się protezy.

Gorsety protetyczne

Delikatne dla skóry

Dowiedz się więcej o naszych protezach piersi - pełnych oraz  częściowych.                                            

Protezy piersi

Pewność podczas kąpieli

Protetyczne kostiumy kąpielowe idealnie dopasowane do protez pełnych oraz częściowych.                 

Protetyczne kostiumy

System Anita TriProVita

Gorsety protetyczne, kostiumy kąpielowe i protezy piersi – te trzy elementy tworzą razem system TriProVita.

Wszystkie 3 grupy produktów są projektowane i produkowane we własnych fabrykach firmy Anita Dr. Helbig GmbH, dzięki czemu są idealnie do siebie dopasowane. Możesz być pewna, że nosisz produkt najwyższej jakości. Protetyczne gorsety i kostiumy kąpielowe od Anita care zapewnią Ci pewne podtrzymanie, idealne dopasowanie, najwyższy komfort noszenia oraz naturalność

Krótka historia linii ANITA care

Pani dr Christine Weber-Unger, matka obecnego właściciela firmy, była główną osobą, która przyczyniła się do stworzenia bielizny i strojów kąpielowych dla kobiet po operacji piersi. Z pasją poświęciła się tematyce kobiet, które znalazły się w tej szczególnej sytuacji życiowej i stworzyła dla nich wyspecjalizowane produkty, spełniające ich indywidualne potrzeby.

Segment biustonoszy protetycznych powstał w latach 60-tych, kiedy to jedna z pracownic firmy musiała poddać się operacji piersi. Pani dr Weber-Unger zaczęła od najprostszych metod – protez tekstylnych wypełnianych ryżem. Jednocześnie powstały pierwsze biustonosze, do których można było włożyć protezę.

Pomysł wypełniania silikonem wkładki z materiału podobnego do skóry, a tym samym stworzenia  naturalniejszej protezy piersi, narodził się na początku lat 70-tych. Został on podchwycony przez Panią dr Weber-Unger i rozwinięty przez firmę ANITA.