Wyszukiwanie produktu

Artykuły dla Amazonek

Czym jest Anita care?

Corocznie na raka piersi w Polsce zapada ponad 16.000 kobiet. Diagnoza zmienia spojrzenie na świat dotkniętej osoby. W tej nowej i trudnej sytuacji to właśnie Anita care stara się wesprzeć kobiety, proponując swoje produkty a wraz z nimi dobre samopoczucie i pewność siebie.  

Dzięki wieloletnim doświadczeniom, ale przede wszystkim dzięki współpracy z kobietami dotkniętymi rakiem piersi, Anita care stała się ekspertem  -w tym temacie.

Anita care oferuje nie tylko protezy piersi i gorsety protetyczne, ale również kostiumy kąpielowe i specjalne produkty w postaci medycznych środków pomocniczych.

Po operacji piersi – usunięciu, rekonstrukcji, zmniejszeniu, powiększeniu – -konieczna jest rekonwalescencja. Anita care proponuje specjalne produkty (gorsety uciskowe, bandaże odciążające układ limfatyczny), które wspomagają  proces powrotu do zdrowia.

Wyszukiwanie sklepów

W specjalistycznym sklepie medycznym znajdziesz fachowe doradztwo i kompleksową opiekę.

Znajdź sklep z artykułami dla Amazonek w Twojej okolicy!

Do wyszukiwarki
  • Perfekcyjne dopasowanie
  • Doskonały komfort noszenia
  • Najwyższa jakość
  • Modny, kobiecy wygląd

Najwyższy komfort noszenia

Nasze gorsety protetyczne zapewniają pewne podtrzymanie oraz zapobiegają przemieszczaniu się protezy.

Gorsety protetyczne

Lekkie i delikatne dla skóry

Dowiedz się więcej o odpowiednim dopasowaniu protezy pełnej lub protezy częściowej, które zapewniają optymalną kompensację sylwetki po operacji. 

Protezy piersi

Pewność podczas kąpieli

Zarówno do protez pełnych jak i do częściowych dobrać  można protetyczne kostiumy kąpielowe stworzone specjalnie, by zapewnić dobre samopoczucie.

Protetyczne kostiumy

System Anita TriProVita

Gorsety protetyczne, kostiumy kąpielowe i protezy piersi – te trzy elementy tworzą razem system TriProVita. Wszystkie modele są projektowane i produkowane w fabrykach firmy Anita Dr. Helbig GmbH.

Zapewnia to najwyższą jakość oraz przekonanie, że oferujemy dokładnie to, co w tej sytuacji jest najbardziej potrzebne – wsparcie, bezpieczeństwo i uczucie komfortu. 

Krótka historia linii ANITA care

Dr Christine Weber-Unger, matka obecnego właściciela firmy, była główną osobą, która przyczyniła się do stworzenia bielizny i strojów kąpielowych dla kobiet po operacji piersi. Z pasją poświęciła się tematyce kobiet, które znalazły się w tej szczególnej sytuacji życiowej i stworzyła dla nich wyspecjalizowane produkty, spełniające ich indywidualne potrzeby.

Segment biustonoszy protetycznych powstał w latach 60-tych, kiedy to jedna z pracownic firmy musiała poddać się operacji piersi. Dr Weber-Unger zaczęła od najprostszych metod – protez tekstylnych wypełnianych ryżem. Jednocześnie powstały pierwsze biustonosze, do których można było włożyć protezę. Pod koniec lat 60-tych powstały pierwsze protezy piersi wypełniane płynnymi substancjami.

Pomysł wypełniania silikonem wkładki z materiału podobnego do skóry, a tym samym stworzenia  naturalniejszej protezy piersi, narodził się na początku lat 70-tych w USA.

Pomysł został podchwycony przez dr Webera-Ungera i rozwinięty przez ANITA. 

Do dziś kontynuujemy produkcję protez piersi oraz protetycznych gorsetów i kostiumów kąpielowych, stale ulepszając nasze produkty zgodnie z zamysłem dr Webera-Ungera.