Wyszukiwanie produktu

Artykuły dla Amazonek

Czym jest Anita care?

Corocznie na raka piersi w Polsce zapada ponad 16.000 kobiet. Diagnoza zmienia spojrzenie na świat dotkniętej osoby. W tej nowej i trudnej sytuacji to właśnie Anita care stara się wesprzeć kobiety, proponując swoje produkty a wraz z nimi dobre samopoczucie i pewność siebie.  

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ale przede wszystkim dzięki współpracy z kobietami dotkniętymi rakiem piersi, Anita care stała się ekspertem w tym temacie.

Anita care oferuje nie tylko protezy piersi i gorsety protetyczne, ale również kostiumy kąpielowe i specjalne produkty w postaci medycznych środków pomocniczych.

Po operacji piersi – usunięciu, rekonstrukcji, zmniejszeniu, powiększeniu – konieczna jest rekonwalescencja. Anita care proponuje specjalne produkty (gorsety uciskowe, bandaże odciążające układ limfatyczny), które wspomagają  proces powrotu do zdrowia.

Wyszukiwanie sklepów

W specjalistycznym sklepie medycznym znajdziesz fachowe doradztwo i kompleksową opiekę.

Znajdź sklep z artykułami dla Amazonek w Twojej okolicy!

Do wyszukiwarki
  • Perfekcyjne dopasowanie
  • Doskonały komfort noszenia
  • Najwyższa jakość
  • Modny, kobiecy wygląd

Najwyższy komfort

Nasze gorsety protetyczne zapewniają pewne podtrzymanie oraz zapobiegają przemieszczaniu się protezy.

Gorsety protetyczne

Delikatne dla skóry

Dowiedz się więcej o naszych protezach piersi - pełnych oraz  częściowych.                                            

Protezy piersi

Pewność podczas kąpieli

Protetyczne kostiumy kąpielowe idealnie dopasowane do protez pełnych oraz częściowych.                 

Protetyczne kostiumy

System Anita TriProVita

Gorsety protetyczne, kostiumy kąpielowe i protezy piersi – te trzy elementy tworzą razem system TriProVita.

Wszystkie 3 grupy produktów są projektowane i produkowane we własnych fabrykach firmy Anita Dr. Helbig GmbH, dzięki czemu są idealnie do siebie dopasowane. Możesz być pewna, że nosisz produkt najwyższej jakości. Protetyczne gorsety i kostiumy kąpielowe od Anita care zapewnią Ci pewne podtrzymanie, idealne dopasowanie, najwyższy komfort noszenia oraz naturalność

Krótka historia linii ANITA care

Pani dr Christine Weber-Unger, matka obecnego właściciela firmy, była główną osobą, która przyczyniła się do stworzenia bielizny i strojów kąpielowych dla kobiet po operacji piersi. Z pasją poświęciła się tematyce kobiet, które znalazły się w tej szczególnej sytuacji życiowej i stworzyła dla nich wyspecjalizowane produkty, spełniające ich indywidualne potrzeby.

Segment biustonoszy protetycznych powstał w latach 60-tych, kiedy to jedna z pracownic firmy musiała poddać się operacji piersi. Pani dr Weber-Unger zaczęła od najprostszych metod – protez tekstylnych wypełnianych ryżem. Jednocześnie powstały pierwsze biustonosze, do których można było włożyć protezę.

Pomysł wypełniania silikonem wkładki z materiału podobnego do skóry, a tym samym stworzenia  naturalniejszej protezy piersi, narodził się na początku lat 70-tych. Został on podchwycony przez Panią dr Weber-Unger i rozwinięty przez firmę ANITA.