Wyszukiwanie produktu

 Bielizna

5 głównych zasad

  • Taśma pod biustem jest dobrze dopasowana, podtrzymuje biust, ale się nie wrzyna.
  • Taśma pod biustem znajduje się na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.
  • Fiszbina okala pierś, nie wpijając się.
  • Miseczka idealnie obejmuje całą pierś, nie ściska jej ani nie przecina.
  • Ramiączka nie są ani za luźne, ponieważ mogą zsuwać się z ramion, ani za ciasne, gdyż mogą się wrzynać.

Uwaga! Gdy biustonosz uwiera…

Nie tylko z przyczyn estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych biustonosz powinien być odpowiednio dopasowany. Już średniego rozmiaru biust w miseczce D może ważyć naprawdę dużo. Dlatego nic dziwnego, że źle dobrana bielizna prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. 

Wrzynające się ramiączka uciskają nerwy i mięśnie, wywołując ból karku, ramion, a nawet głowy. Uciskające fiszbiny mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia, a zbyt luźny obwód pod biustem wywołuje napięcie oraz bóle pleców.Właściwa pielęgnacja

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację bielizny, aby móc się cieszyć jej ładnym wyglądem przez lata.

Bieliznę przed każdym praniem należy wywrócić na lewą stronę, aby zapobiec zmechaceniom tkaniny. Przed włożeniem do pralki należy zapiąć wszystkie haftki, tak, by podczas prania nie uszkodziły one koronki czy haftu.

Zaleca się pranie bielizny w specjalnym woreczku do prania, w niskiej temperaturze 30°, najlepiej wybierając program do prania rzeczy delikatnych.

Nie należy stosować płynów do płukania, ponieważ ich resztki pozostają na włóknach, co może powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne skóry. Ich dodawanie do prania dodatkowo osłabia elastyczność materiału.