Wyszukiwanie produktu

Duże miseczki – sport

Wyszukiwanie sklepów

Kliknij tutaj aby znaleźć sklepy z bielizną sportową Anita.

Do wyszukiwarki

Mocna konstrukcja oraz nieprzeciętna wygoda

Szczególnie w dużych rozmiarach biustonosz sportowy powinien gwarantować optymalne dopasowanie i wspracie dla biustu!

Biustonosze sportowe Anita active są dostępne już od rozmiaru 65 pod biustem.

Biustonosze sportowe Big Cup
 • Optymalne podtrzymanie również w dużych rozmiarach miseczek
 • Doskonałe dopasowanie
 • Wysoka funkcjonalność
 • Niezrównany Anita Sweat Management

Największe oczekiwania wobec naszych produktów

"Komfort noszenia, dopasowanie i wytrzymałość – zrealizowanie wszystkich trzech elementów, również w dużych rozmiarach, jest naszym największym wyzwaniem. Tkaniny i konstrukcje muszą być ze sobą doskonale zgrane, oczywiście nie może ucierpieć na tym estetyka. Design i fukcjonalność muszą tworzyć harmonijną całość."

Katrin, projektantka Anita active

Dobrze dopasowany biustonosz sportowy to konieczność!

Masz duży biust? To szczególnie ważne!

Jak myślisz, ile waży kobiecy biust? Pomijając miseczkę A, B i C, to nawet 2-3 kg z każdej strony! Oznacza to, że w górę i w dół „skacze” od 4 do 6 kg, co naraża wrażliwą tkankę łączną na nieodwracalne zmiany. Nie ma więc wątpliwości, że biustonosz sportowy, zwłaszcza przy dużym biuście, jest niezbędną częścią ubioru sportowego.

Linia Anita active oferuje biustonosze sportowe do miseczki H. Jesteś bardzo szczupła? Żaden problem. Rozmiary naszych biustonoszy zaczynają się już od 65 cm. Zapinany z przodu,  skrzyżowany na plecach a może z fiszbinami? W zależności od rodzaju aktywności i upodobań z pewnością znajdziesz ten właściwy.

4 powody, dla których powinnaś nosić biustonosz sportowy: 

 1. Eksperci zmierzyli, że podczas zwykłego joggingu biust z każdym krokiem przemieszcza się o 9 cm w górę i w dół, co oznacza, że przy kilometrowym biegu piersi pokonują nawet 84 metry! (Twoja wrażliwa tkanka łączna będzie Ci wdzięczna…) Dlatego tak niezbędna jest ich ochrona i stabilizacja.

 2. Dobrze dopasowany biustonosz sportowy z pewnością złagodzi bóle pleców, ramion i szyi. 

 3. Wszystko na swoim miejscu! Dobry biustonosz sportowy nie będzie ci przeszkadzał w treningu – nie ma mowy o przesuwaniu się, opadaniu ramiączek czy podjeżdżaniu do góry. 

 4. Motywacja: modne i energetyczne kolory zachęcą Cię do działania!

Czy noszenie zwykłego biustonosza pod sportowym ma sens? 

Wiele kobiet z dużym biustem dodatkowo pod biustonosz sportowy zakłada zwykły stanik, uważając, że „podwójne podtrzymanie będzie lepsze”. Czy takie działanie naprawdę może pomóc dużym piersiom?

Zwykły biustonosz zamiast sportowego?

Nie ma takiej opcji! 

Zwykła bielizna nie nadaje się do uprawiania sportu z prostych powodów. Po pierwsze nie podtrzymuje i nie ogranicza ruchów Twojego biustu tak jak profesjonalny biustonosz sportowy. Po drugie nie posiada cech bielizny stworzonej do aktywności fizycznej. Podczas wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń wąskie ramiączka szybko będą się wrzynały w ramiona. Fiszbiny, różnego rodzaju szwy czy zdobienia dodatkowo mogą powodować ucisk lub podrażnienia.

Wysokiej jakości biustonosze sportowe wykonane są z materiałów odprowadzających wilgoć na zewnątrz (= Anita Sweat Management). Zwykły biustonosz ubrany pod bieliznę sportową zablokuje tę właściwość, pochłaniając wilgoć i powodując wychładzanie się skóry.


3 problemy - 3 rozwiązania

Dlaczego kobiety z obfitym biustem zakładają na siebie dwa biustonosze podczas uprawiania sportu? Oto ich argumenty, które postanowiliśmy obalić.

1. Jeden biustonosz nie zapewnia dostatecznego podtrzymania

Jeśli tak się dzieje, oznacza to albo niewłaściwy rozmiar, albo nieodpowiedni model. Dobrze dopasowany biustonosz sportowy w zupełności wystarczy, również podczas intensywnych ćwiczeń. Miseczki w biustonoszu sportowym obejmują piersi tak, by zapobiec ich „wylewaniu się” na zewnątrz. Modele z grupy Maximum Support zapewniają pewne podtrzymanie dużego biustu.

2. Biustonosz sportowy nie kształtuje ładnie biustu

Dotyczy to głównie tzw. sportowych bustierów czyli pół biustonoszy pół gorsetów, które przyciskając piersi do ciała, spłaszczają je. Natomiast biustonosz sportowy – tak jak normalny biustonosz na co dzień – formuje naturalny kształt biustu. Model z fiszbinami lub miseczkami formowanymi termicznie dodatkowo podkreśli kształt Twoich piersi.


3. Odznaczające się brodawki

Drażni Cię, że wszyscy naokoło widzą Twoje brodawki, które przebijają przez biustonosz i koszulkę? Dodatkowe podszycie miseczek w biustonoszu sportowym uchroni Cię przed nieprzyjemną dla Ciebie sytuacją, a dodatkowo pozwoli uformować piękny dekolt. Ważne: zwróć uwagę, czy materiał jest „oddychający“. W przeciwnym razie biustonosz szybko stanie się mokry i nieprzyjemny dla skóry.

Wskazówki: jak kupić biustonosz sportowy?

 • Zwroć uwagę na poziom podtrzymania, jaki zapewnia biustonosz oraz rodzaj aktywności, jaką uprawiasz. Nasze biustonosze sportowe dostępne w dużych miseczkach należą do grupy „maximum support“, ponieważ duży biust potrzebuje większego wsparcia, niż ten mniejszy.
 • Koniecznie zmierz biustonosz. Po pierwsze rozmiarówki dostępnych na rynku marek często się od siebie różnią. Po drugie krój biustonosza sportowego i materiał, z jakiego został wykonany może wpływać na to, że jego rozmiar będzie inny niż rozmiar bielizny, którą nosisz na codzień.
 • Zrób szybki test w przymierzalni. W końcu biustonosz sportowy powinien zagwarantować Ci dostateczne wsparcie biustu, niezależnie od dyscypliny, jaką wybrałaś. Wykonaj kilka podskoków lub obrotów, pobiegnij w miejscu, podnieś ręce do góry – zrób dokładnie to, co robisz podczas treningu.